Zpět na blog

Zbavte se závislosti na fosilních palivech

Pokud hledáte alternativní způsoby jak vytápět vaše pekařské pece, termoolejový kotel BioTherm vám nabízí chytré, ekologické a hlavně levnější řešení.

Ušetřete až 70 % nákladů na vytápění vašich pecí

Zbavte se závislosti na fosilních palivech.

Tento termoolejový kotel využívá jako zdroj své energie přírodní odpadový materiál. Může se tak stát zajímavou alternativou pro zákazníky, kteří mají přístup ke zbytkovému dřevěnému materiálu. Jako palivo pro tento kotel můžete využít dřevěné štěpky a pelety, které jsou výrazně levnější než fosilní palivo a nesrovnatelně šetrnější k životnímu prostředí. Kotel BioTherm tak dokáže pomocí přírodních materiálů vyhřát termoolej na teplotu 300 °C a akumulačním zásobníkem jej dále distribuovat do vašich pekařských pecí.

Naším cílem je co nejvíce usnadnit práci našim zákazníkům.

Nespornou výhodou kotle BioTherm je funkce samočištění, díky které můžete zapomenout na likvidaci veškerého zbytkového odpadu. Náš kotel BioTherm se automaticky čistí sám, ušetří tak váš čas i náklady.

Vždy se snažíme vytvořit pro vás co nejpříjemnější uživatelské prostředí.

Ani kotel BioTherm není v tomto směru výjimkou. Je vybaven přehledným dotykovým displejem, díky kterému můžete jednoduše ovládat nastavení provozních parametrů nebo regulovat přísun paliva či teplotu oleje.

Kolik vlastně můžete ušetřit?

Ceny zemního plynu se díky současné geopolitické situaci mění každým dnem. Je tedy na čase zamyslet se nad diverzifikací rizika, které je s tímto cenově nestabilním palivem spojené. Příkladem může být instalace BioThermu v pekárně střední velikosti, kde se průměrná cena spotřebovaného plynu za rok vyšplhala až na 184 870 Eur. Po přechodu na kotel BioTherm klesly náklady na vytápění pecí pomocí peletek na 76 650 Eur za rok. Úspora dané pekárny se tak dostala na bezmála 108 220 Eur za rok.

Obraťte se na nás, navrhneme vám optimální i perspektivní řešení pro vaši pekárnu.

Pokud si nejste jistí návratností vaší investice do této technologie, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi navrhneme optimální řešení na míru vaší pekárně a především vám zdarma vypracujeme energetickou kalkulaci. Můžete tak zjistit, kolik přesně ušetříte, a zda se vám přechod na systém BioTherm do budoucna vyplatí.

Více informací o kotli BioTherm