Reference

Pekárna Pecud – vítěz titulu Chléb roku 2018

Místo: Česká republika Termín: 2018 Velikost: průmyslová pekárna

Pečivo z rodinné pekárny Pecud zná celý teplický region. Pekárna totiž zásobuje přes 350 obchodů širokým pekárenským sortimentem.  Nejvíc si ale majitelé zakládají na svých chlebech. Proto se po letech rozhodli obměnit vybavení pekárny a místo původní cyklotermické pásové pece si nechali na míru sestavit novou automatickou chlebovou linku Kornfeil.

Pekaři se s novým zařízením rychle sžili a pár měsíců po uvedení linky do provozu vyhráli s chlebem upečeným v naší termoolejové etážové peci ThermoStar TopCrust prestižní titul Chléb roku 2018.

 

Co jsme realizovali

Hlavním požadavkem majitelů pekárny bylo, aby nová linka zvládala výrobu širokého sortimentu jak konzumních, tak řemeslných chlebů nejvyšší kvality. Zároveň chtěli, aby byla co nejvíc automatizovaná a snížila náklady na výrobu.

Na základě těchto požadavků jsme jako srdce linky zvolili termoolejové etážové pece ThermoStar s novou technologií TopCrust. Díky této technologii se doba pečení zkrátila až o 15 %. Navíc ještě zvýšila kvalitu chleba. Všechny bochníky jsou díky TopCrustu rovnoměrně propečené, mají dokonalou kůrku a vláčné střídky.

Než se ale těsto dostane do pece, je to poměrně dlouhá cesta. Ta v Pecudu začíná v automatické kontinuální kynárně. Po nakynutí se těstové klonky přesunou pomocí podávacího stolu k vlažícímu stolu a k sázecímu zařízení AsistentLine, které chleby osazuje do jednotlivých pecí. Celý proces je plně automatický. Linka zvládá výrobu chlebů různých gramážích i tvarech.

Součástí linky je také EkoBlok, díky kterému se Pecud připojil k pekárnám přispívajícím k ochraně životního prostředí. V EkoBloku se totiž veškerá odpadní energie přemění na horkou vodu, kterou lze využít k vytápění kynárny.

Vlastníte-li pekárnu, ve které chcete vyrábět široký sortiment chlebů, obraťte se na nás. My vám navrhneme automatickou nebo poloatuomatickou linku přesně podle vašich potřeb.

Máte zájem o naše servisní služby?