Reference

Méně prostoru, více druhů chleba

Místo: Česká Republika Termín: 2010 Velikost: průmyslová pekárna

Hledáte-li řešení pro rozšíření sortimentu a zvýšení kapacity vaší pekárny, ale zároveň nemáte dostatek prostoru pro instalaci několika pecí, máme velmi pohodlné řešení, a to sestavení pece přímo na míru s možností zvýšení počtu etáží až na patnáct.

 

„Termoolejové technologie využíváme již několik let. Díky nim pečeme kvalitní pečivo na dvouvozíkových pecích ThermoMax a zároveň šetříme energii. Chtěli jsme rozšířit sortiment a zvýšit kapacitu, ale zároveň efektivně využít prostor naší nové pekárny,“ líčí svoje požadavky majitel pekárny Lanškroun. „Partnera pro vybudování takové pece jsme našli ve společnosti Kornfeil, se kterou již několik let spolupracujeme.“

Co jsme realizovali

Na jaře roku 2010 instalovala pekárna Lanškroun devítietážovou průchozí termoolejovou pec ThermoLine, ve které lze péct jak široký sortiment chlebů, tak i běžné bílé pečivo pečené přímo na pečných deskách. K obsluze pece se využívají dva automaty – sázecí a vybírací (AsistentLine). Díky univerzálnímu použití pece jsou v Lanškrouně schopni kontinuálně péci během celého dne i noci a zároveň střídat široký sortiment pekařských produktů.

„Práci pro pekaře i nás, vedení společnosti, velmi ulehčilo zavedení programového řízení pečného procesu, díky kterému máme neustálý přehled o struktuře výroby na všech pecích a kynárnách. Řídicí systém MultiControl totiž částečně převzal naši zodpovědnost, a tak snížil možnost chyby lidského faktoru, která je v prostředí českého pekařství častá kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků,“ dodává majitel pekárny. Důležitým faktorem instalace této vysoce výkonné průchozí etážové pece bylo také snížení spotřeby energie v porovnání s použitím pásové pece o 25 %. Ke snížení spotřeby energií výrazně přispělo také využití odpadní energie z pecí, která je zpracována pomocí EkoBloků. „Zpětně získanou energii využíváme na ohřev teplé vody, vytápění i chlazení celé budovy,“ vysvětluje Jiří Kolert, jeden z majitelů pekárny.

„Široký sortiment a čerstvost je naším klíčem k úspěchu.“

Máte zájem o naše servisní služby?