Reference

TOPEC Topoľčany

Místo: Slovensko Termín: 2016 Velikost: Průmyslová pekárna

TOPEC Topolčany zásobuje svým pečivem několik obchodních sítí v celém Nitranském kraji. Kromě toho  jsou jejich pekařské a cukrářské výrobky lákadlem pro zákazníky i v pěti vlastních prodejnách.

Co jsme realizovali

Pro zefektivnění výroby chleba byla nainstalována termoolejová pásová pec ThermoLine Compact, kterou jsme postavili na míru požadavkům topolčanské pekárny. Díky jemnému sálavému teplu termooleje zůstává navíc chléb déle vláčný s prokazatelně nižšími energetickými náklady.

Součástí termoolejové pásové pece ThermoLine Compact je také integrovaný kotel, který zajišťuje nahřívání pece a celého systému. Jedná se o velmi výhodně řešení, jelikož se termoolejový zdroj nachází přímo na peci a díky tomu jsme vyřešili problém s nedostatečnými prostory pro kotelnu.

Správné kynutí těsta zajišťuje kontinuální kynárna, speciálně vyvinuta pro průběžné pece Kornfeil. Po nakynutí jsou klonky těsta uloženy na podávací stůl a odtud osazeny přímo do pece. Celý proces je řízen společným ovládacím systémem MultiControl od kynutí přes pečení až po manipulaci s hotovými produkty.

Plně automatická chlebová linka v sobě spojuje výhody automatizovaného provozu s produkcí vysoce kvalitního, chutného a řemeslného chleba se zlatavou barvou.

V souvislosti s rostoucími požadavky na množství, kvalitu či rozšiřováním sortimentu bylo nutné změnit i technickou a technologickou úroveň výrobních kapacit.

Máte zájem o naše servisní služby?