Reference

Merhautovo pekařství

Místo: Česká republika Termín: 2017 Velikost: Střední pekárna

Merhautovo pekařství v současnosti vlastní dvanáct prodejen. Tato velmi oblíbená pekárna ve Středočeském kraji upeče denně stovky chlebů, avšak u svých zákazníků si našla oblibu i díky vláčnému bílému pečivu a sladkým koláčkům.

Co jsme realizovali

Každý den se v Merhautově pekařství peče celý sortiment chlebů na nové poloautomatické chlebové lince, která je sestavena z dvou šestietážových cyklotermických pecí Variant, sázecího zařízení Asistent Com a podávacího stolu ke zrychlení procesu osazování jednotlivých produktů.

Mozek celé pekárny – řídicí systém MultiControl přebírá zodpovědnost nad celým pečným procesem a je ovládán pomocí dotykového panelu přímo u podávacího stolu.

Správný proces kynutí těsta zabezpečují boxové kynárny naší výroby s novými ovládacími panely. Po nakynutí jsou klonky těsta uloženy na podávací stůl a následně pomocí sázecího automatu Asistent Com automaticky osazeny do jednotlivých etáží, po upečení jsou produkty dopraveny do expedice.

Pro výrobu bílého a sladkého pečiva zvolilo Merhautovo pekařství termoolejové vozíkové pece ThermoMax, díky jejichž stejnoměrnosti pečení a sálavému teplu zůstává pečivo vláčné i po několika hodinách od upečení.

Začínali v pronajatých prostorech v Benátkách nad Jizerou. Dnes mají síť prodejen.

Máte zájem o naše servisní služby?