Reference

Kouzlo pekárny ve Velkých Pavlovicích

Místo: Česká Republika Termín: 2014 Velikost: malá pekárna

Řemeslné pekařství Pešák ve Velkých Pavlovicích, dnes pod vedením Petra Křivky, patří k nejoblíbenějším pekárnám celého okolí. Lpí totiž na výrobě tradičního řemeslného chleba s dobrou pórovitostí a křupavou kůrkou. Takové kvality však byly přisuzovány pouze chlebům pečených v klasických parních pecích, které obsluhovali silní pekaři zvládající enormní fyzicky namáhavou práci s lopatou.

 

Tajemství pavlovické pekárny ovšem netkví ve fyzicky zdatných zaměstnancích nebo v klasické parní peci, ale v dodržování tradičního postupu při výrobě chleba a využití moderních technologií, které pomáhají udržovat stálou kvalitu bez výkyvů.

Co jsme realizovali

Srdcem celé pekárny je termo-olejová etážová pec ThermoStar Classic, která se charakterem pečení stala rovnocennou náhradou již zmíněné parničky a spolu se sázecím zařízením Asistent Super umožňují týmu pekařů péct více než tunu chleba denně. I pro zapřísáhlé příznivce parních pecí na straně zákazníků i pekařů byla velkým překvapením kvalita chlebů z termo-oleje, jehož teplotu na rozdíl od páry lze nastavit s přesností +/- 1C°. Přesně víte, co se v peci děje. Žadné pokusy a odhady, jen zlatavá barva a křupavá kůrka.

Nepřekonatelnou výhodu pece ThermoStar Classic je její rychlá instalace v řádech dnů, a to díky integrovanému kotli, který řeší tolik neoblíbenou stavbu termo-olejové kotelny v prostoru pekárny. Do jednoho týdne pec stojí i peče.

Patříte-li k malým nebo středním pekárnám s omezeným prostorem, ThermoStar Classic splňuje parametry robustní termo-olejové pece se 100% kvalitou pečení, rychlostí instalace levné elektrické etážky a životností „navěky“.

„Křupavá kůrka chleba a stálá čerstvost - záruka spokojených zákazníků.“

Máte zájem o naše servisní služby?