Reference

Bourke Street Bakery

Místo: Sydney, Austrálie Termín: 2022 Velikost: Střední pekárna

Bourke Street Bakery začala v zimě 2004 jako malá rustikální pekárna na rohu a od té doby se rozrostla tak, že se stala v Sydney symbolem.

Paul Allam a David McGuiness byli oba šéfkuchaři, ze kterých se později stali pekaři, spojovala je láska k dobrému jídlu a obdiv ke všem ručně dělaným produktům. Společně měli sen, že si otevřou malou pekárnu, kde všechno bude děláno řemeslně s odhodláním a láskou.

Všechny jejich výrobky jsou dělány ručně z těch nejlepších ingrediencí, od kynutých těst po sladké pečivo a dorty. Kombinace vynikajících produktů, dobré silné kávy, řemeslné dovednosti a tvrdé práce vytvořily poctivá sousta s duší, která Bourke Street Bakery proslavila.

Co jsme realizovali

Ve spolupráci s naším partnerem Notleys Bakery Equipment/Multivac jsme v pekárně realizovali instalaci pece ThermoStar Classic s ovládacím panelem Multicontrol. Cílem bylo dosáhnout zvýšení efektivity výroby, a přitom dodržet zásady řemeslných tradic.
Pec ThermoStar Classic má v sobě integrovaný termoolejový kotel, tudíž pekárně odpadla starost s budováním finančně náročné kotelny. Tato pec je tak ideální volbou pro pekárny, které bojují s nedostatkem místa. Pec ThermoStar Classic je navržena tak, aby pekařům zjednodušila práci, a přitom dodržela kvalitu, kterou si řemeslné chleby žádají. Ty jsou pečeny rovnoměrně s důkladně propečenou kůrkou.
Řídicí systém MultiControl ovládá všechny komponenty výrobní linky a zajišťuje nepřetržitou kontrolu nad procesem výroby, čímž si udržuje dokonalý přehled. Zároveň poskytuje analýzy dat a archivuje proces výroby pro zpětnou kontrolu.
Původně pekárna pekla na peci s poloautomatickými sazeči. Pec ThermoStar Classic byla při instalaci doplněna o přídavná zařízení, jako jsou podávací a odebírací stůl, modulární pásový dopravník a o sázecí zařízení Asistent Com, které umožňuje sázení malogramážního pečiva od 50 g přímo na pečné desky. Zároveň výrazně usnadní i vybírání chleba z pece.
Díky tomu vznikl samostatný automatický systém, který dokázal zkrátit směnu na polovinu a zvýšit kvalitu produktů.

Projekt

Máte zájem o naše servisní služby?